Polecamy

rek99999999999999999999999993

Bricomarche od 31.05 do 10.06

rek99999999999999999999999969

Winnica Lidla - Planeta singli

rek99999999999999999999999978

Media Markt od 1.05 do 31.05

rek9999999999999999999915

Home&You - Wyprzedaż

Lidl - Ogród 2023

przegladaj-gazetke

'Ogród 2023' - nowa gazetka promocyjna sieci sklepów Lidl.

 

Polecane promocje z gazetki sklepów Lidl:

Kora ogrodnicza dekoracyjna Ryneczek Lidla 50 L - 18,99 zł.

Ziemia uniwersalna Ryneczek Lidla 20 L - 5,99 zł.

Szklarnia foliowa Parkside 200x169x80 cm - 179 zł.

 

  Oferta ważna od poniedziałku 27.03 do niedzieli 28.05 lub do wyczerpania asortymentu.

 

Oferta ogrodowa w gazetce Lidla

Sezon ogrodowy otwarty! Znajdź artykuły i inspiracje do swojego ogrodu z najnowszą gazetką promocyjną sklepów Lidl - 'Ogrody 2023'.

Gazetka rozpoczyna się od Przeglądu ogrodu. Ogród nigdy nie jest skończony. Rośnie i rozwija się. Jak ma się rozwijać Twój ogród? Zacznij od dokładnego przeglądu, co można ponownie wykorzystać, co trzeba usunąć. Jaki jest Twój wymarzony ogród? Ekologiczne uprawy, przestrzeń z idealnie przyciętym trawnikiem czy zewnętrzny salon z meblami do relaksu na świeżym powietrzu? W aktualnej gazetce promocyjnej Lidla znajdziesz zarówno wszystkie potrzebne artykuły, jak i mnóstwo pomocnych wskazówek.

 

Pierwsze artykuły z gazetki Lidla to kora ogrodnicza dekoracyjna o pojemności 50 litrów, ziemia uniwersalna Ryneczek Lidla 20 litrów oraz szklarnia foliowa marki Parkside o wymiarach 200x169x80 cm z wytrzymałym rusztowaniem stalowym z konstrukcją dachu pulpitowego dla bezpiecznego odprowadzania deszczówki, dwoma oknami wentylacyjnymi z moskitierą, w zestawie z 4 szpikulcami i 4 linami do stabilizacji. Miniszklaria z gazetki Lidla charakteryzuje się stabilną konstrukcją z pokryciem z folii odpornej na rozerwanie, 4 półkami, każda o udźwigu 20 kg, a także wejściem z pasami mocującymi i zamkami błyskawicznymi. Porada Lidla - Na szklarnię zawsze wybieraj słoneczne miejsce. Najbardziej optymalne będzie takie ustawienie, aby linia szczytowa znajdowała się na osi wschód-zachód.

 

Narzędzia ogrodowe Parkside

 

Jeśli chodzi o produkty marki Parkside to w gazetce Lidla jako pierwszy pojawia się akumulator litowo-jonowy Smart 20 V, który jest kompatybilny z urządzeniami Parkside 20 V Team. Nowa, wytrzymała wersja dzięki inteligentnej technologii akumulatorowej oraz zastosowaniu ogniw 21700 pozwala na dłuższy czas pracy i wydłużony okres eksploatacji akumulatora. Odczytywanie danych akumulatora i konfigurowanie parametrów wydajnościowych umożliwia Bluetooth® i aplikacja Lidl Home.

 

Kolejne produkty dotyczą już stricte ogrodu. Przegląd rozpoczniemy od akumulatorowej pilarki Parkside 20 V z cichym, niskowibracyjnym łańcuchem i antypoślizgowym uchwytem z wyłącznikiem bezpieczeństwa. Pilarka doskonale sprawdzi się do przycinania drzew i krzewów, rozdrabniania ściętych roślin, a także do przycinania desek i majsterkowania, a eksploatację ułatwia szybka wymiana łańcucha bez użycia narzędzi. Maksymalna długość cięcia pilarki przedstawieonej w gazetce wynosi około 16 cm.

 

Kosiarki Parkside

 

Na początek przeglądu kosiarek warto przytoczyć kolejną poradę Lidla, tym razem odnośnie kosiarek, a więc jak wybrać odpowiednią kosiarkę? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość trawnika. To od niej zależy, jak dużego i wydajnego urządzenia potrzebujemy. Niewielkie trawniki nie wymagają dużych, szerokich kosiarek. Mała zwrotna kosiarka elektryczna lub akumulatorowa w tym przypadku może być lepszym wyborem. Jednak wraz ze wzrostem powierzchni trawnika powinniśmy wybrac kosiarkę o większej szerokości koszenia i taką, która nie wymaga podłączenia do sieci. Zasięg urządzeń zasilanych prądem sieciowym ogranicza liczba rozmieszczonych w ogrodzie gniazd elektrycznych oraz długość kabla. W przypadku kosiarek akumulatorowych lub spalinowych jesteśmy zdecydowanie bardziej niezależni.

 

Idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych oraz dla tych, którzy nie lubią kosić trawy jest robot koszący. Bez względu na wielkość trawnika, robot sprawdzi się na każdym areale – wystarczy tylko dobrać odpowiedni model. Jest praktycznie bezoobsługowy, a ponadto nie ma problemów ze ściętą trawą. Roboty koszące podczas pracy ścinają małe kawałki trawy i rozsypują je na powierzchni trawnika, co działa jak naturalny nawóz. W efekcie nasz trawnik jest lepiej odżywiony i gęściej rośnie.

 

Jak informuje gazetka promocyjna Lidla już od 1 kwietnia 2023 roku w sprzedaży pojawi się kosiarka akumulatorowa 40 V z innowacyjnym silnikiem bezszczotkowym o dużej efektywności energetycznej zapewniającym do 30% dłuższy czas pracy w porównaniu z tradycyjnymi silnikami. Kosiarka Parkside posiada 2 tryby koszenia: AUTO / ECO, centralną 7-stopniową regulację wysokości cięcia, szlifowany nóż ze stali specjalnej, funkcję szybkiego składania zapewniającą oszczędność miejsca przy przechowywaniu, a także wkład do mulczowania do ponownego użycia skoszonej trawy jako nawozu. Podstawowe parametry akumulatorowej kosiarki 40 V to: wysokość cięcia: 25-75 mm, szerokość cięcia: ok. 43 cm, pojemność zbiornika: 50 L czy prędkość obrotowa na biegu jałowym: 2900-3300 min-¹.

20 kwietnia 2023 roku w sklepach Lidla pojawi się kolejna akumulatorowa kosiarka, tym razem 20 V, która jest zasilana jednym akumulatorem, a szerokość koszenia wynosi 33 cm. Cztery dni później dostępna będzie elektryczna kosiarka o mocy 1300 W, a 13 maja 2023 roku pojawią się pozostałe kosiarki, czyli spalinowa 1,8 kW z silnikiem benzynowym 4-suwowym OHV oraz roboty do koszenia trawy 20 V z elektrycznym bezszczotkowym silnikiem zasilanym akumulatorem, dostępne także w wersji z aplikacją do sterowania.

 

Jak prawidłowo przyciąć żywopłot?

 

Według Lidla najlepszym kształtem żywopłotu jest profil trapezowy - o szerokiej podstawie i wąskiej koronie. Boki przycinane pod kątem mają tę zaletę, że wystarczająca ilość promieni słonecznych dociera również do dolnych partii rośliny. Żywopłot nigdy nie powinien być węższy u dołu niż u góry, w przeciwnym razie sam będzie rzucał na siebie cień.

 

Przycinanie żywopłotu umożliwiają z pewnością zaprezentowane w gazetce promocyjnej akumulatorowe teleskopowe nożyce do żywopłotu 20 V do bezprzewodowego obcinania do wysokości 4 metrów. W zestawie otrzymamy pas do przenoszenia, osłonę na nóż i klucz z gniazdem sześciokątnym. Parametry nożyc akumulatorowych to 11 kątów cięcia od -60° do 90°, znamionowa ilość obrotów 2300 min-¹, długość cięcia ok. 410 mm, długość całkowita ok. 2,7 m i rura teleskopowa wydłużana o 70 cm.

 

Idealne przycinanie, nie koniecznie żywopłotów, gwarantuje kolejny artykuł z gazetki, czyli akumulatorowa piła łańcuchowa 20 V z piły 10" z podziałką ⅜" i 40 ogniwami napędowymi dla dobrej wydajności cięcia i automatycznym systemem smarowania łańcucha. Akumulatorowa piła łańcuchowa Parkside sprzedawana jest z osłoną prowadnicy. Najbardziej istotne parametry piły to: długość prowadnicy wynosząca 30,7 cm, maksymalna długość cięcia wynosząca 23 cm, prędkość łańcucha maks. 6,5 m/s, szybki hamulec łańcucha < 0,15 s i pojemność zbiornika na smar 270 ml.

Po zakończeniu przycinania warto zapoznać się z workiem ogrodowym na odpady o pojemności 272 litrów i wymiarach 77x67 cm. Został wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego z jednostronnym laminowaniem, a o stabilność dba pierścień mocujący. Cztery uchwyty umożliwiają łatwe przenoszenie i opróżnianie.

 

Do pielęgnacji roślin i prac w ogrodzie świetnie sprawdzą się również kolejne narzędzia ogrodowe zaprezentowane w gazetce promocyjnej Lidla w jednakowej cenie 16,99 zł, mianowicie łopatka do kwiatów, motyka, skrobak do fug, grabki, automatyczny flancownik, przyrząd do sadzenia, kultywator, wycinacz do chwastów. Na tej samej stronie znajdziemy ponadto opryskiwacz ciśnieniowy 5 L ze wskaźnikiem ciśnienia i zaworem bezpieczeństwa, a także płynną regulacją od mgiełki do pełnego strumienia lancą czy dyszą z mosiądzu zabezpieczonego przed korozją i łatwym zwiększaniem ciśnienia do około 2,5 bara.

 

 

Myjka ciśnieniowa 1800 W

 

Cała 13. strona została poświęcona idealnej do czyszczenia pojazdów, tarasów lub fasad myjce ciśnieniowej o mocy 1800 W. Myjka ciśnieniowa Parkside to według gazetki Lidla sprytny pomocnik do zadań specjalnych. Do jej atutów można zaliczyć ergonomiczny uchwyt pistoletu z zabezpieczeniem przed dziećmi, oszczędzającym prąd system Auto-Start/-Stop, pojemnik o pojemności 600 ml czy system szybkozłączek („Quick Connect“). Jeśli chodzi o specyfikację to warto zwrócić uwagę na przepływ podczas pompowania wynoszący maks. 420 l/godz., ciśnienie maks. 13,5 MPa (135 barów) i ciśnienie robocze maks. 9 MPa (90 barów). W zestawie z myjką ciśnieniową znajdują się: uchwyt pistoletu, lanca, dysza Vario, końcówka Turbo, igła do czyszczenia dysz, przyłącze, wkład z sitkiem, przewód wysokociśnieniowy o długości 7 metrów, środek czyszczący (500 ml).

 

Artykuły prezentowane w gazetce promocyjnej znajdują się w sprzedaży w okresie jego obowiązywania albo według dat podanych przy produktach lub do wyczerpania zapasów. Ceny artykułów bez dekoracji. Sprzedaż artykułów tylko w ilościach detalicznych. Znaki firmowe i towarowe użyte w gazetce promocyjnej Lidla należą do ich właścicieli.

 

Basen dla ptaków?

 

Kolejna porada Lidla w aktualnej gazetce promocyjnej dotyczy tego jak wykonać basen dla ptaków. Latem wody potrzebują nie tylko rośliny, ale również zwierzęta. Aby wykonać basen dla ptaków, weź glinianą podkładkę i wywierć na jej zewnętrznej krawędzi 3 otwory. Kawałek sznurka potnij na trzy równe odcinki (1,50 m). Złóż sznurki na pół i przeciągnij je przez metalowy pierścień, aby powstała pętla. Ułatwi to zawieszanie i zdejmowanie poidła. Poidło możesz udekorować np. koralikami, które możesz przyczepić do sznurka na różnej wysokości. Na środku postaw kamień, który ułatwi ptakom wydostanie się z poidła.