ban63

Polecamy

rek9987

Lidl od 12.11 do 13.11

rek9994

Media Expert od 15.11 do 28.11

rek9989

Agata od 12.11 do 24.11

reklama99999999999906

Katalog mebli minimalistycznych Black Red White

reklamy43

Lookbook Reserved - Inhale Exhale

rek9990

Super-Pharm od 12.11 do 1.12

rek9961

RTV EURO AGD - Urządź dom technologicznie

Kaufland od 13.08 do 26.08

przegladaj-gazetke

'Spiżarnia polska pełna smaków!' - nowa gazetka promocyjna sieci marketów Kaufland.

 

Polecane promocje z gazetki Kaufland:

  Makaron 4-jajeczny Polmak 250 g - 1,79 zł.

  Papryki słodkie mini 200 g - 3,99 zł.

  Truskawki polskie 400 g - 5,99 zł.

 

  Oferta ważna od 13.08 do 26.08 lub do wyczerpania asortymentu.

Polecane gazetki:

lidl
home and you
gazetka media expert
gazetka media markt

Zobacz także:

• wszystkie aktualne gazetki promocyjne sklepów Kaufland,

• inne gazetki promocyjne z kategorii Hipermarkety i supermarkety,

• najnowsze gazetki promocyjne.

 

Spiżarnia polska

(pełna smaków z polskich pól i sadów)

 

Polskie warzywa i owoce to skarbnica wielu witamin i składników odżywczych, dlatego powinny stanowić podstawę naszego jadłospisu: truskawki działają wzmacniająco, posiadają właściwości bakteriobójcze, regulują procesy przemiany materii oraz usuwają z organizmu trujące substancje; bakłażany mają dużo błonnika, są bogate w potas, fosfor, żelazo oraz wapń; cukinie są dobrym źródłem witaminy A, witamin z grupy B oraz witaminy C, która wspomaga przyswajanie żelaza; jeżyny zawierają dużo utleniaczy (antyoksydantów), dzięki czemu spowalniają proces starzenia się organizmu.

 

Pomorze

Kraina historyczna w Polsce północnej i Niemczech, w zlewisku Morza Bałtyckiego. Region, którego stolicą jest Gdańsk, charakteryzują liczne rzeki uchodzące do Bałtyku oraz przybrzeżne jeziora, a także mnogość lasów. Na Pomorzu znajdują się parki narodowe, parki krajobrazowe oraz kilkadziesiąt rezerwatów przyrody, a także dwie mierzeje:  Helska i Wiślana. Największe porty Pomorza to: Port Szczecin, Port Świnoujście, Port Gdańsk, Port Gdynia, Port Police, Port Kołobrzeg. Nieodłącznym elementem tożsamości kulturowej Pomorza są Kaszubi i ich południowi sąsiedzi Kociewiacy.

 

Pomorze to jeden z najbardziej zróżnicowanych kulturowo regionów w Polsce. Wpływy niemiecko-pruskie, kaszubskie, kociewskie i wiele innych mieszają się i dopełniają także w tradycyjnej kuchni Pomorzan, dzięki czemu jest ona wyjątkowo bogata w bardzo różne smaki i przez to niezwykle ciekawa.

 

Ciekawostki: 'Szwindel' to na Pomorzu rodzaj zupy mlecznej na słono, zagęszczonej mąką oraz żółtkami. Podaje się ją z dodatkiem liści laurowych i ziela angielskiego, obficie posypaną natką pietruszki.

Największe w środkowej Europie ruchome wydmy, osiągające nawet 50 m, znajdują się w Słowińskim Parku Narodowym.

Najwyższym wzniesieniem Pomorza jest Wieżyca, licząca 329 m n.p.m.

Najmniejszym parkiem narodowym w Polsce jest Park Narodowy Borów Tucholskich, stanowiący największe skupisko wydm śródlądowych  – sandrów.

Najstarszym ogrodem dendrologicznym w Polsce jest Arboretum Wirty. Rośnie w nim 145 gatunków, odmian i form roślin iglastych i 310 liściastych, a także około 150 gatunków runa leśnego.

 

Piwo z Pomorza

 

Piwo, warzone ze słodu jęczmiennego, było pite na Pomorzu już od średniowiecza. W Gdańsku powstał nawet Cech Browarników, zrzeszający producentów trunku, do którego należał m.in. Jan Heweliusz, choć pomorskie piwo wytwarzano także w Tczewie, Malborku, Gniewie czy Chojnicach. W Słupsku bogaci pomorscy gospodarze chętnie uprawiali chmiel, którego szyszki wykorzystywano do nadania piwu wyrabianemu domowym sposobem odpowiedniej goryczki.

 

Staropolskie pomorskie - klasyczny jasny lager, warzony ze starannie wybranych surowców, najlepiej smakuje nad morzem.

Kołobrzeskie ciemne - wyprodukowane z naturalnych składników, treściwe, z posmakiem kawy i karmelu, z akcentami chmielu i słodu, lekko goryczkowate.

ban65