Polecamy

rek9999999999999999999999999956

Leroy Merlin od 14.02 do 5.03

rek9999999999999999999999999955

Bricomarche od 14.02 do 24.02

rek9999999999999999999999999956

Leroy Merlin od 14.02 do 5.03

Katalog Obi Ogród 2023

Katalog Obi Ogród 2023

przegladaj-katalog2

Aktualny katalog Obi Ogród 2023, a w nim projekty Olgi Piórkowskiej i Izy Szarmach.

  Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

 

Ogród na każdą kieszeń

Aktualny katalog Obi Ogród 2023 liczy 132 strony. Poniżej przedstawiamy spis treści:

 

BEZTROSKI WYPOCZYNEK na każdą kieszeń 4-59

Meble ogrodowe, fotele wiszące, ławki i huśtawki 6-39

Jacuzzi 40-41

Oświetlenie 42-45

Parasole i pawilony 46-49

Grille i paleniska 50-59

NATURALNIE PIĘKNY OGRÓD na każdą kieszeń 60-99

Grządki, szklarnie, uprawa ziół i warzyw 62-67

Domki dla owadów, budki dla ptaków i poidełka 68-69

Zbiorniki na deszczówkę 70-71

Osłonki, donice i ogrody wertykalne 72-99

UPORZĄDKOWANA I FUNKCJONALNA PRZESTRZEŃ na każdą kieszeń 100-129

Domki ogrodowe 102-103

Domki i place zabaw dla dzieci 104-111

Kratki ogrodowe i ogrodzenia 112-117

Kosiarki i narzędzia akumulatorowe 118-121

ZAINSPIRUJ SIĘ PROJEKTAMI Izy i Olgi 122-127.

 

W katalogu Obi Ogród 2023 oprócz mnóstwa inspiracji i artykułów do ogrodu, na balkon czy taras znajdziemy również liczne porady od Olgi Piórkowskiej i Izy Szarmach prowadzących program "Wymarzone ogrody" w telewizji HGTV. Podpowiedzą, jak zaaranżować małe balkony i większe ogrody, jak dobrać wygodne meble dla całej rodziny i bujane fotele do wypoczynku solo. Doradzą, jak dopasować oświetlenie, by wyeksponować ogród po zmroku czy jaki grill wybrać na garden party.

 

Jak stworzyć klimat po zmroku?

 

Olga Piórkowska podpowiada: Wieczorem skupiamy się już tylko na od- poczynku, dlatego warto zadbać o udany koniec dnia na tarasie. Te modułowe me- ble w rustykalnym stylu możesz ze sobą dowolnie łączyć. Wygodny zestaw z tech- norattanu z podłokietnikami i poduchami ma jeszcze jedną zaletę – jest odporny na warunki atmosferyczne, odbarwienia i plamy. Dobierz klimatyczne oświetlenie, np. girlandy i świece, które rozświetlą Twoją stylową przestrzeń.

 

Jak dobrać zbiornik na wodę?

 

Wielkość zbiornika na deszczówkę zależy od ilości wody, jakiej potrzebujesz w gospodarstwie i, co za tym idzie, wielkości powierzchni, z której deszczówka jest pobierana. Jeśli w Twoim ogrodzie nie brakuje miejsca, zdecyduj się na zbiornik naziemny, ustawiony w pobliżu rury zbierającej wodę z dachu. Powinien być on wykonany z materiału odpornego na warunki atmosferyczne i nieprzepuszczającego promieni, dzięki czemu ograniczysz rozwój glonów w wodzie. Zwróć uwagę na kształt – zbiornik może stanowić dekorację ogrodu, idealnie wpisując się w jego charakter. Wykorzystywanie wody deszczowej to coraz popularniejsze, ekologiczne rozwiązanie w naszych ogrodach, które nie tylko generuje oszczędności w domowym budżecie, ale także pozytywnie wpływa na kondycję roślin. Choć deszczówka nie nadaje się do picia, świetnie sprawdza się przy podlewaniu zieleni i pracach porządkowych, takich jak mycie narzędzi ogrodniczych, mebli ogrodowych, okien, tarasów czy samochodów. Do jej zbierania nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy – wystarczy naziemny lub podziemny zbiornik wodny.

 

Jak kreatywnie wykorzystać donicę?

 

Doniczki to niewątpliwe ozdoby naszych roślin, a podane w nietypowej formie pozwolą stworzyć niebanalne aranżacje. Taki miniogród w rozbitej doniczce możesz zrobić sam – wystarczy młotek lub szlifierka, ziemia, kwiaty i dekoracje. Rozbij lub rozetnij donicę. Wewnątrz układaj potłuczone elementy, podłoże i rośliny. W ten sposób możesz zbudować kilkupoziomowy ogród złożony z różnych gatunków roślin. Pamiętaj, by uwzględnić ich wymagania przy podlewaniu.

 

Jak stworzyć ścianę w kwiatach?

 

Iza Szarmach radzi: Niewielka zazwyczaj powierzchnia balkonu, choć nie pozwala nam stworzyć ogrodu z prawdziwego zdarzenia, daje możliwość oryginalnych rozwiązań. Ogród wertykalny to konstrukcja, którą możesz zrobić samodzielnie i to niewielkim kosztem. Wystarczy kilka drewnianych skrzynek, z których zbudujesz dowolne kompozycje, nie martwiąc się przy tym o wielkość przestrzeni. Skrzynki wypełnij roślinami w doniczkach i oddaj się błogiemu wypoczynkowi wśród zieleni. Drugą propozycją są gotowe do powieszenia moduły z donicami, które możesz mocować w różnych konfiguracjach. Efekt „wow” gwarantowany.

 

Jak wykorzystać małą przestrzeń?

 

Niepozorne drewniane skrzynki mają wiele oryginalnych zastosowań, nieko- niecznie związanych z przechowywaniem i porządkiem. Wszystko zależy od Two- jej kreatywności. Pomalowane na ulubiony kolor pomogą wyeksponować zioła i warzywa na balkonie. Twórz dowolne kompozycje na ścianach lub zdecyduj się na mobilne skrzynki, które możesz łatwo przestawiać w zależności od potrzeb. Oszczędzisz powierzchnię, nie pozbawiając swojego balkonu uroków zieleni.

 

Niniejszy katalog ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Produkty są dostępne od 30 marca 2023 r. do 30 czerwca 2023 r. lub do wyczerpania zapasów. Część produktów jest dostępna wyłącznie w wybranych sklepach OBI lub na zamówienie Klienta. Ceny towarów w poszczególnych sklepach OBI mogą być niższe od cen prezentowanych w Katalogu. Ceny poszczególnych towarów mogą być czasowo obniżone w ramach akcji promocyjnych. Niektóre elementy dekoracji lub aranżacji nie stanowią oferty handlowej OBI. Szczegółowe informacje o aktualnej dostępności produktów, cenach w poszczególnych sklepach oraz adresach i godzinach otwarcia sklepów OBI są dostępne na stronie internetowej Obi.

Gazetka promocyjna Obi